Turistika.cz

Turistická známka č. 1663 - Rozhledna Na Skále

Typ

Rozhledna se nachází mezi obcemi Přešín a Železný Újezd, stojí na skalnatém ostrohu v nadmořské výšce 672 metrů n.m. Rozhledna je přístupná celoročně.

Turistická známka č. 1534 - Lopata

Typ

Hrad byl založen Heřmanem z Litic zřejmě v letech 1367-77 na místě pravěkého sídliště. Zanikl po čtyřměsíčním obléhání Habarta Maršíka z Hrádku a Lopaty husitskými vojsky v letech 1432-33.

Turistická známka č. 1382 - Ptenín

Typ

Tvrz přestavěná v první polovině 18. století na barokní zámek hrabětem Ferdinandem Morzinem, majitelem Dolní Lukavice.

Turistická známka č. 1312 - Halter Valley westernové městečko Dnešice u Přeštic

Typ

Český západ v Dnešicích se nachází asi 20 kilometrů jihozápadně od Plzně. Kovbojové, honáci, lovci i paničky ve stylových kostýmech vytvářejí dokonalou iluzi divokého západu.

Turistická známka č. 936 - Křížový Vrch u Stodu

Typ

Poutní hora skřížovou cestou, kostelem a rozhlednou, jihovýchodně od města Stod v západních Čechách.

Turistická známka č. 634 - Dobřany

Typ

Historické poddanské městečko chotěšovského kláštera na řece Radbuze s řadou dochovaných památek.

Turistická známka č. 621 - Klášter Chotěšov

Typ

Monumentální barokní klášter premonstrátek v údolí Radbuzy jižně od Nýřan, založený Blahoslaveným Hroznatou roku 1202.

Turistická známka č. 605 - Vlčtejn

Typ

Zřícenina středověkého hradu nad stejnojmennou obcí, západně od Spáleného Poříčí.

Turistická známka č. 584 - Žinkovy

Typ

Pseudorenesanční zámek na místě románské vodní tvrze, obklopený parkem, v němž se kromě romantických parkových staveb skrývá i zřícenina středověkého hradu Potenštejna.

Turistická známka č. 554 - Zelená hora

Typ

Barokní zámek na místě gotického hradu na poutní hoře nad městečkem Nepomuk. V 50.letech 20.století zde byla kasárna jednotky PTP - Černých baronů.

24. 8. Bartoloměj

Zítra: Radim

OBECNÍ ÚŘAD NEKVASOVY INFORMUJE, ŽE V SOBOTU 27.7.2019 OD 14 HODIN PROBĚHNOU STŘELBY. ŽÁDÁME OBČANY O ZVÝŠENOU OPATRNOST V OKOLÍ STŘELNICE.